W dniach 28.- 30.6. 2022 w naszej firmie przeprowadzana będzie inwentaryzacja . Wysyłanie Twoich przesyłek zostanie w pełni wznowione 1. lipca 2022.

Jak prawidłowo zmierzyć kanapę

Aby wybrać odpowiedni pokrowiec, musisz prawidłowo zmierzyć swoją kanapę lub fotel. W zależności od wymiarów łatwo wybierzesz odpowiedni typ pokrowca.

 

ZMIERZ WYSOKOŚĆ

Najlepiej mierzyć mebel z tyłu lub z boku. Kanapę lub fotel zamierz od dołu (uwaga, mierzyć bez nóżek ) do górnej części kanapy lub fotela.

W przypadku większości pokrowców idealna wysokość mebli wynosi od 90 do 100 cm. W przypadku pokrowca Glamour wysokość może być do 110 cm. Wyjątek stanowi fotel uszak, gdzie pokrowiec naciągnie się do wysokości 114 cm.

 

ZMIERZ SZEROKOŚĆ (DŁUGOŚĆ)

Mierzy się łącznie z podłokietnikami, cały profil mebla bez zaginania miarki.

W e-sklepie podana jest całkowita szerokość łącznie z podłokietnikami w granicy "od - do" Na przykład, jeżeli posiadasz fotel o szerokości 80 cm, to właśnie taki pokrowiec będzie odpowiedni. Jeżeli fotel ma ponad 110cm szerokości, powinieneś rozważyć zakup większego pokrowca, zatem pokrowca na kanapę dwuosobową.

 

ZMIERZ GŁĘBOKOŚĆ

Rozmiar jest ważny zwłaszcza przy wyborze pokrowca na fotel uszak lub pokrowca na kanapę z otomaną. W przypadku fotala zaleca się maksymalną głębokość 80 cm, natomiast w przypadku kanapy z otomaną do 100 cm. Przy klasyczynej kanapie głębokości nie podajemy, pokrowce bez problemu pasują i na głębsze siedzisko.

Wymiary wystarczy porównać z naszą ofertą. Oferujemy pokrowce od trzech różnych producentów, których wymiary są nieco zróżnicowane. Jeśli więc nie znajdziesz odpowiedniego pokrowca hiszpańskiego producenta, spróbuj zamówić pokrowce z Włoch lub Turcji.