W dniach 28.- 30.6. 2022 w naszej firmie przeprowadzana będzie inwentaryzacja . Wysyłanie Twoich przesyłek zostanie w pełni wznowione 1. lipca 2022.

Kalendarz adwentowy z klamerek

 

Podarowanie własnoręcznie zrobionego kalendarza adwentowego zamiast czekolady ze sklepu to cudowna rzecz. Jest to jednak czynność dosyć pracochłonna i czasochłonna. Są jednak wyjątki.

Kiedy pracowałam w redakcji, wymagania matek - czytelniczek były zawsze takie same:

1. kalendarz musi być łatwy do wykonania,
2. szybko zrobiony, bo czasu niewiele,
3. bez wysokich kosztów własnych, to jest przecież oczywiste...
4. ...także łatwy w przechowywaniu, bo – co z nim zrobić po świętach??

Jeden taki kalednarz dla Ciebie mam. Myślę, że nie ma łatwiejszego sposobu na wykonanie kalendarza adwentowego. Potrzebujesz 24 drewniane klamerki, deskę do krojenia, klej i ozdobne wstążki. Zaczynamy, nie martw się, wszystko zdążysz!

 

 

CO BĘDZIEMY POTRZEBOWAĆ

  • 24 szt. drewniane klamerki
  • drewniana deska do krojenia lub taca o długości 60 cm
  • taśmy ozdobne samoprzylepne, można kupić w sklepie papierniczym
  • cyferki wycięte z papierowego kalendarza
  • sznurek skręcany ozdobny
  • klej i pistolet do klejenia
  • nożyczki klasyczne i z ząbkami
  • świąteczne dekoracje na choinkę i słodycze

Najważniejszą rzeczą jest, zdobycie deski do krojenia lub tacy, pomalowanie jej na biało lub na inny kolor. Twój partner z pewnością Ci pomoże. Miałam szczęście, bo kupiłem dostatecznie długą tackę która jest w sprzedaży i może służyć do tworzenia stroików adwentowych. Klamerki będą osadzone dosyć gęsto, ale będą wyglądać ładnie. Niektóre sznurki musisz zrobić dłuższe, tak aby wszystkie zawieszone dekoracje i słodycze się zmieściły. Dekoracyjne taśmy samoprzylepne są teraz bardzo modne, tworzy się z nich wiele ozdób. Nie musisz mieć ich wiele, wystarczą 3 wzory. Być może masz w domu również taśmy washi (wykonane z papieru ryżowego), więc spokojnie możesz z nimi pracować. Kupienie taśm jest zbyt drogie, przecież chcemy wykonać kalendarz niewielkim kosztem. Będzie śliczny.

 

 

KAŻDY TO POTRAFI

W żaden sposób Cię nie lekceważę, chcę tylko powiedzieć, że jest to naprawdę łatwa i szybka czynność. Na jedną stronę klamerki przyklej taśmę, zagnij wystające krawędzie na boki, resztę odetnij - gotowe. Na drugą stronę klamerki nałóż grubszą warstwę gorącego kleju i przyciśnij do deski. To wszystko. W miejscu gdzie klamerka posiada sprężynkę, ozdobna taśma lekko odstaje, ale to niczemu nie przeszkadza. Możesz zrobić większą zakładkę w miejscu, gdzie klamerka jest gładka.

 

 

WYKONANIE

Klamerki do deski zaczełam przyklejać od środkowej części. Oczywiście najpierw klamerki rozłożyłam na próbę, aby upewnić się, że będę pasowały. Następnie przykleiłem po kolei wszystkie klamerki. Można je równo umieścić obok siebie jak szereg żołnierzy, ale mi się spodobał sposób przyklejenia klamerek o nieuporządkowanym układzie.Teraz pozostawiłam kalendarz do wyschnięcia. W międzyczasie wycięłam cyfry z kalendarza.

 

 

ZAPLANUJ RÓŻNE DŁUGOŚCI SZNURKA

Sznurki należy przycinać na różne długości, tak by wiszące przedmioty się zmieściły na tacy. Obok siebie się po prostu nie zmieszczą. Zaczełam je wiązać na co drugą klamerkę. Najpierw zamocowałam większe przedmioty na krótsze sznurki, na dłuższe sznurki zawiesiłam drobne smakołyki. Na koniec na klamerki przykleiłam cyferki od 1 do 24. Zrobił się trochę bałagan, ale z tyloma prezentami ucieszysz każde dziecko!

Nie zawieszaj tylko słodyczy, dzieci ich mają pod dostatkiem. W pudełkach od zapałek przygotuj np. zabawną wiadomość czy kolędę, którą wspólnie zaśpiewacie. Im bardziej będą paczuszki tajemnicze, tym ciekawiej. Dodaj ozdoby świąteczne, na które dzieci z niecierpliwością czekają. Cieszcie się razem z każdego miłego poranka!