Dywan okrągły SHAGGY antracytowy

Nr Art.: 516125101

Dywan okrągły SHAGGY antracytowy

Nr Art.: 516125101
Sprzedaż zakończona ... ale nie martw się, pomożemy Ci wybrać inny przedmiot. Wyszukaj kategorię Dywany
Dywan okrągły SHAGGY antracytowy

Dywan SHAGGY w kolorze antracytowym z wysokim i gęstym runem przyciąga uwagę swoim atrakcyjnym wyglądem. Dywan jest okrągły w jednokolorowym designie. Idealnie dopasuje się do wszystkich wnętrz. Dywan wyróżnia się dużą gramaturą 720 g/m2, lamówką z przędzy, wysokością runa 12 mm. Jego dalszymi atutami są wyjątkowa wytrzymałośći bardzo łatwe utrzymanie w czystości.

Parametry:

  • Materiał: 100% polipropylen
  • Gramatura: 720 g/m2
  • Średnica: 120 cm

 

Jak poprawnie dbać o dywany typu Shaggy

 

Utrzymanie i dbanie o „włochaty dywan“ może wydawać się nie lada wyzwaniem, jest nieco trudniejsze niż w przypadku dywanów z krótkim włosiem. Jak w przypadku wszystkich rodzajów wykładzin, podstawą jest profilaktyka - kurz i brud powinien być regularnie usuwany z dywanu. Przed każdym wejściem do pomieszczenia należy używać wycieraczek, które zatrzymują znaczną ilość brudu i wilgoci. Nie zapominaj jednak o regularnym odkurzaniu dywanów, aby nie stały się źródłem zabrudzeń wnętrza.

W ramach systematycznej pielęgnacji dywanów najważniejszą i niezbędną procedurą jest regularne i dokładne odkurzanie, optymalnie 2-3 razy w tygodniu. Odkurzacz powinien mieć wystarczająco dużą moc ssania, pozwoli to usunąć wszelkie zanieczyszczenia z jego powierzchni. W przypadku dywanów z długim włosiem nie zaleca się używania głowic odkurzających z obracającą się szczotką, ponieważ może to spowodować uszkodzenie lub rozerwanie włókien.

Znacznie skuteczniejszym sposobem odkurzania jest zastosowanie plastikowej końcówki do tapicerki zamiast klasycznej szerokiej końcówki, ułatwia odkurzanie zabrudzeń między włóknami dywanu. Jest to czynność bardziej czasochłonna, wymagająca użycia siły fizycznej, ale ze względu na mniejsze wymiary dywanów shaggy warto taką czynność wykonywać. Odkurzać się powinno we wszystkich kierunkach, jeśli na dywanie jest więcej zanieczyszczeń należy dywan wytrzepać na dworze. Można to zrobić ręcznie łapiąc za dwa rogi i mocno strzepując lub użyć zwykłej trzepaczki (najlepiej to zrobić w 2 osoby), a następnie dokładnie odkurzyć pozostałe zabrudzenia jak opisano powyżej.

Ze względu na zastosowany materiał dywanów shaggy z mikrofibry, utrzymanie ich jest trudniejsze, dlatego nie należy lekceważyć pielęgnacja i konserwacji. Jeśli włosie dywanu jest mocno zbite szczególnie w miejscach bardzo obciążonych, należy go również rozczesać.

Newsletter
Nowości i akcje
na Twój e-mail

Szczegóły odnośnie przetwarzania danych osobowych znajda Państwo tutaj.

Gwarancja bezpiecznych zakupów
Jesteśmy certyfikowanym sklepem i przestrzegamy zasady bezpiecznych zakupów.
24 865
punktów
odbioru
oraz wiele korzyści
wygodnego zakupu