Ciesz się zakupami podczas DNI DEDOMA z rabatami do 35 %!

Poduszka Merino 40 x 60 cm

Nr Art.: 51408

Poduszka Merino 40 x 60 cm

Nr Art.: 51408
Sprzedaż zakończona ... ale nie martw się, pomożemy Ci wybrać inny przedmiot. Wyszukaj kategorię Sypialnia
Poduszka Merino 40 x 60 cm
  • 100% runo owcze
  • utrzymuje optymalną pozycję kręgosłupa szyjnego

Poduszka MERINO jest wyprodukowana100% z runa owczego. Zapewnia optymalną pozycję kręgów szyjnych podczas snu. Poduszka jest idealna dla terapii cieplnej - jest ciepłochronna. Poduszkę pierze się ręcznie w wodzie do 30 °C.

Skład: poszewka - 100% wełna owcza MERINO, wypełnienie - 100% poliester

Rozmiar: 40 x 60 cm

 

Właściwa pielęgnacja wełnianej bielizny pościelowej

 

Wełna owcza to popularny materiał stosowany przez człowieka od niepamiętnych czasów. W końcu co nas lepiej ogrzeje niż miękki wełniany koc czy puszysty wełniany sweter.

Wełna jest materiałem niezwykle wytrzymałym, wełniana bielizna pościelowa na ogół nie wymaga prania, niemniej jednak przy odpowiedniej pielęgnacji posłuży nam przez wiele lat.

Przed pierwszym użyciem wełnianą pościel należy delikatnie odkurzyć w celu usunięcia pozostałości oraz kurzu z produkcji i transportu.

Podstawą czyszczenia pościeli wełnianej jest regularne (1-2 razy w miesiącu) jej trzepanie i wietrzenie na zewnątrz na przykład na balkonie lub przy otwartym oknie, najlepiej podczas wilgotnej mglistej pogody (nie podczas pełnego deszczu). W takich warunkach wełna absorbuje wilgoć z powietrza, włókna się prostują i dochodzi do łatwiejszego usuwania martwego naskórka, kurzu, włosów czy przykrego zapachu. Następnie wystarczy kołdrę lub poduszkę wytrzepać. Nigdy nie wystawiaj wełny na bezpośrednie działanie promieni słonecznych!

Do usunięcia drobnych zanieczyszczeń wystarczy miękka szczoteczka i letnia woda z dodatkiem specjalnego detergentu do wełny z lanoliną. Na zanieczyszczone miejsce należy nanieść piankę za pomocą lekko nawilżonej gąbki a następnie delikatnie przetrzeć czyszczoną powierzchnię. Przy silniejszym zanieczyszczeniu zaleca się przed naniesieniem pianki użycie mydła żółciowego. Na koniec wytrzepać i pozostawić do wyschnięcia w stanie rozłożonym, nie wieszać (aby uniknąć złamania włókien).

W przypadku konieczności wyprania wełnianej bielizny pościelowej procedura jest podobna –należy przygotować letnią wodę w temperaturze maksymalnie 30 °C z preparatem lanolinowym (który nie tylko wełnę czyści, ale również ją pielęgnuje). Prany produkt należy kilka razy odwrócić i lekko ugniatać. Podczas płukania zaleca się stopniowe obniżanie temperatury wody, aby zapobiec filcowaniu się materiału. Następnie delikatnie wycisnąć (mocne wykręcanie może spowodować deformację włókien) i pozostawić do wyschnięcia, najlepiej w pozycji poziomej, z dala od bezpośredniego działania promieni słonecznych. Nie należy suszyć na grzejniku.

W przypadku silnego zabrudzenia wełnianej bielizny pościelowej warto skorzystać z usług pralni chemicznej z metodą czyszczenia na sucho.

Pościel wełniana nie nadaje się do prania w pralce.

 

Opieka nad produktem

  • Delikatne ręczne pranie w temperaturze max 30 °C
  • Nie pracować
  • Suszyć w stanie rozłożonym
  • Nie wybielać
  • Suche pranie chemiczne
Newsletter
Nowości i akcje
na Twój e-mail

Szczegóły odnośnie przetwarzania danych osobowych znajda Państwo tutaj.

Gwarancja bezpiecznych zakupów
Jesteśmy certyfikowanym sklepem i przestrzegamy zasady bezpiecznych zakupów.
24 865
punktów
odbioru
oraz wiele korzyści
wygodnego zakupu