Garnek ze stali nierdzewnej LIVING, 3,9 l
Garnek ze stali nierdzewnej LIVING, 3,9 l
Garnek ze stali nierdzewnej LIVING jest przeznaczony do gotowania różnych potraw - od zup, po sosy. Posiada szklaną pokrywę z wylotem pary, gałkę i uchwyty ze stali nierdzewnej, połysk po obu stronach, na zewnątrz trzy ozdobne matowe paski. Może być stosowany na wszystkich rodzajach płyt grzewczych, w tym indukcyjnych oraz myty w zmywarce. Dostępne 4 różne pojemności.
Materiał: stal nierdzewna, szkło
Pojemność: 3,9 l, 4,3 l, 5,6 l a 7,2 l
Triumf nowoczesnego gotowania - naczynia ze stali nierdzewnej
Profesjonalni i amatorscy kucharze doskonale zdają sobie sprawę, że naczynia ze stali nierdzewnej to prawdziwy skarb każdej kuchni. Patelnie i garnki szybko się nagrzewają, dobrze rozprowadzają i długo utrzymują ciepło. Naczynia ze stali nierdzewnej mają ładny wygląd, dzięki czemu przygotowane dania możemy bezpośrednio w nich podawać na stół.
Użytkowanie naczyń ze stali nierdzewnej
Podczas gotowania w naczyniu ze stali nierdzewnej, używaj rozsądnej ilości dobrej jakości oleju lub tłuszczu, który wkładasz do patelni zanim się ona nagrzeje - pusta patelnia pod wpływem wysokiej temperatury może się zdeformować! Jeśli posiadasz patelnię ze stali nierdzewnej z nieprzywierającą powierzchnią, unikaj oleju w sprayu, do mieszania używaj tylko silikonowych, teflonowych czy drewnianych przyborów. Jeśli przygotowywane na patelni jedzenie przypala się lub jest lepkie, powoduje to prawdopodobnie zbyt wysoka temperatura.
Tradycyjnie stal nierdzewna nadaje się również do piekarnika nagrzanego do temperatury 200°C - zawsze należy się jednak zapoznać z zaleceniami producenta dotyczącymi danego produktu. Naczynia ze stali nierdzewnej mogą być stosowane prawie na wszystkich rodzajach kuchenek i również indukcyjnych - tutaj ponownie ważna jest rekomendacja producenta zarówno płyty kuchennej, jak i naczyń.
Podczas gotowania w naczyniu ze stali nierdzewnej należy również pamiętać, że sól dodajemy dopiero wtedy, gdy woda zacznie wrzeć. Sól może niekorzystnie wpływać na powierzchnię stali nierdzewnej. Zawsze się upewnij, że płomień ogrzewa tylko dno garnka. Opalanie ścianek naczynia może spowodować powstawanie niebieskich lub brązowych plam, których nie można usunąć.
Jak myć i przechowywać naczynia ze stali nierdzewnej
Generalnie naczynia ze stali nierdzewnej można myć w zmywarce, ale jeśli chcesz, aby naczynia służyły przez wiele lat, unikaj częstego używania wysokich temperatur i jak najczęściej myj naczynia ręcznie. Nigdy nie używaj agresywnych chemikaliów ani druciaków. Jeśli na naczyniu pozostanie osad, namocz go na noc w ciepłej wodzie z octem. Albo spróbuj sody oczyszczonej, którą zagotujesz w garnku z małą ilością wody. Osad się uwolni, a pozostałości łatwo usuniesz płynem do mycia naczyń i gąbką. Jeśli po ugotowaniu makaronu na dnie i ściankach garnka pozostaną tęczowe plamy, których nie możesz usunąć, wystarczy przetrzeć go zwykłym octem lub cytryną. Następnie garnek spłukujemy ciepłą wodą, a plamy znikają. Takim samym sposobem usuniesz zaschnięte kropelki wody lub osad węglowy na dnie garnka.
Posiadasz naczynia ze stali nierdzewnej z nieprzywierającą powierzchnią? W celu uniknięcia zarysowań zaleca się ułożenie warstwy filcu lub profesjonalnej wkładki między naczyniami. Poza tym naczynia te są stosunkowo trwałe. Garnki możesz przechowywać jeden na drugim, najczęściej używane zawiesić na hakach nad blatem kuchennym. Jednym zdaniem, przechowywać je tak, aby były zawsze pod ręką - będziesz ich przecież często używać!