W dniach 28.- 30.6. 2022 w naszej firmie przeprowadzana będzie inwentaryzacja . Wysyłanie Twoich przesyłek zostanie w pełni wznowione 1. lipca 2022.

Koralowy - kolor roku 2019

Jak co roku firma Pantone ogłasza kolor roku. Nowym królem został koralowy, odcień zwany Living Coral (PANTONE 16-1546). Jego głównym celem jest wniesienie poczucia przynależności do codziennego życia i wzbudzenie optymizmu. Ma przynosić pocieszenie i zachętę w obecnym zmieniającym się świetle, a zarazem przypomnieć ulotne piękno natury w postaci korali.

 

 

Koralowy jest ciepłym odcieniem pomarańczowego z odcieniem różowego. Kolor ten niesamowicie ociepli pomieszczenia i zachwyci wszystkich, którzy pragną przytulnego, a zarazem energicznego wnętrza. Dzięki temu, że wywołuje uczucie przynależności, pasuje zwłaszcza do pokojów, w których spotykamy się z ludźmi. Idealnie na przykład w salonie. Jeżeli boją się Państwo użyć koralowego koloru na ścianach, zmieńcie sobie w tym modnym kolorze swój zestaw wypoczynkowy. Wystarczy wyposażyć go w pokrowiec elastyczny, a zmiana będzie widoczna w ciągu 5 minut. Do salonu można wybrać również pojedyncze foteliki w pomarańczowych odcieniach. W podobny sposób mogą Państwo zmienić również pufę. Drobiazgi w jasnym koralowym kolorze naprawdę rozjaśnią mieszkanie.

 

JAK WE WNĘTRZU ŁĄCZYĆ KORALOWY

Dzięki swej wyjątkowości wiele kolorów nie pasuje do niego. Jednak te odcienie, które do niego Państwo przypiszą, stworzą całkowicie indywidualne pomieszczenie. Na przykład z czarnymi lakierowanymi meblami będzie sprawiał wrażenie akademickie, z lakierowanymi meblami w kolorze kości słoniowej będzie wyglądać delikatnie i kobieco.

KORALOWY + NEUTRALNE CIELISTE ODCIENIE

Pudrowe kolory i odcienie cieliste mogą zadomowić się na ścianach, na motywie naczyń, na poduszkach z motywami kwiatowymi. Całe pomieszczenie będzie wyglądać spokojnie i delikatnie a Państwa nowa sofa należycie będzie się wyróżniać.

 

KORALOWY + UZUPEŁNIAJĄCE KOLORY STALI

Jeśli zaaranżowali Państwo pomieszczenie w delikatnych pudrach – odpowiednich do koralowego koloru, pora na odcień, który będzie sprawiał wrażenie architektoniczne. I to jest intensywnie szary, mocny kolor, który wytworzy kontrast dla dywanów, kombinacji mebli, ram obrazów. Jeśli na ścianie, gdzie jest umieszczona sofa , pada wystarczająco dużo światła, wybierzcie sobie kolor stalowy również za nią.

 

KORALOWY + KONTRAST TURKUSU

Dodatkowym kolorem przynoszącym kontrast, jest kolor turkusowy. Z koralowym działają melodramatycznie i artystycznie. Oszczędzajcie go jak szafran, ale wpuśćcie go do pomieszczenia. Tylko tak niedbale rozrzućcie kilka poduszek, dodajcie pled z odrobiną tego koloru.

Oferujemy włoskie pokrowce elastyczne Buklé w 9 rozmiarach – fotel, kanapę dwuosobową, kanapę trzyosobową, narożnik, sofę z otomanem w prawo i w lewo, fotel relaksacyjny i poszewką na poduszki, i w 10 kolorach. Jednym z nich jest właśnie kolor tego roku koralowy.