Prześcieradło wodoodporne FROTTE, łóżko dla dzieci

5,0 (4 Opinie)
Nr Art.: 5240702
Prześcieradło wodoodporne FROTTE, łóżko dla dzieci

Sprytne połączenie elastycznego prześcieradła frotte oraz nieprzepuszczalnej podkładki. Chroni materac przed mechanicznym uszkodzeniem, podobnie jak zwykłe prześcieradło, ale jego membrana poliuretanowa nie przepuści żadnej cieczy i zapewni wysoki standard higieniczny łóżka.

Nieprzemakalne prześcieradło zostało zaprojektowane przede wszystkim z myślą o zakładach opieki zdrowotnej. Specjalna membrana poliuretanowa nie przepuszcza w kierunku do materaca, ale jest paroprzepuszczalna w kierunku od materaca co oznacza że prześcieradło „oddycha“.

Oddychające nieprzemakalne prześcieradło można kupić do łóżeczka 60 x 120 cm, na łóżko dziecięce 70 x 140 cm, łóżko jednoosobowe 90 x 200 cm lub łóżko dwuosobowe 180 x 200 cm. Prześcieradło jest wyposażone po obwodzie w gumę zaszytą w tunelu w celu ułatwienia jego wymiany. Nadaje się na materace o wysokości do 20 cm. Zalecamy pranie w temperaturze 90 °C.

 

Materiał: wierzchnia warstwa 100% bawełniane frotte, dolna warstwa 80% poliuretan, 20% poliester

Niewymagające prasowania: tak

Prześcieradła nieprzepuszczalne

Nieprzepuszczalne prześcieradła niezawodnie zapobiegają przenikaniu płynów (rozlane napoje, mocz), zapewniając higienicznie czysty materac i jego długą żywotność. Dzięki swoim właściwościom pochłaniają brud i wilgoć dowolnego pochodzenia, tym samym chroniąc materac. Ze względu na odporność na wysoką temperaturę prania, dalej zostają higienicznie czyste.

 

Wierzchnia warstwa to zazwyczaj bawełna w postaci frotte lub gładkiego jersey. Nieprzepuszczalna warstwa spodnia wykonana jest albo z wodoodpornego PCW, który zatrzymuje większą ilość płynów, a zatem jest szczególnie odpowiednia dla pacjentów o wysokim stopniu nietrzymania moczu, jego wadą jest nieoddychalność oraz to, że lekko szeleści; lub też z polyuretanu (PU), który jest nieprzemakalny ale oddychający, eliminuje pocenie się, pomaga zapobiegać odleżynom i ranom na skórze. Taka opcja jest szczególnie odpowiednia dla dzieci i seniorów, dla pacjentów z ranami i problemami skóry.

Wszyta guma w obwodzie zapewnia prawidłowe ułożenie na materacu. Dla łatwiejszego zakładania zalecamy zakupienie szelek napinających prześcieradło, które utrzymają je na miejscu bez niechcianego przemieszczania się materiału.

 

Nieprzepuszczalne prześcieradła z warstwą PCW można prać w 60 °C, warstwa PU (poliuretanowa) wytrzyma pranie w temperaturze 90 °C. Prać osobno, aby uniknąć uszkodzenia nieprzepuszczalnej warstwy. Z tego samego powodu, suszyć w stanie rozwieszonym.

Nieprzepuszczalne prześcieradła nie należy maglować, gotować ani wybielać.

 

 

SZELKI NAPINAJĄCE PRZEŚCIERADŁO

Szelki napinajęce prześcieradło utrzymują je na miejscu bez niechcianego przemieszczania się materiału. Prześcieradło będzie zawsze napięte i położone na swoim miejscu. Prosta aplikacja, nadają się na wszystkie typy prześcieradeł.
Dostarczamy jako zestaw 4 sztuk.

Parametry

Rozmiar 70 x 140 cm
Wypełnienie PUR
Zalecane pranie 90 °C
Właściwości Nieprzepuszczalne, Z gumką
Wysokość materaca do 20 cm
Gramatura 210 g/m²
Ocena (4)
Napisz opinię i podziel się swoimi doświadczeniami
Twoja opinia jest dla nas ważna. Napisz swoją opinię lub wstaw zdjęcie zakupionego produktu i przekaż swoje wrażenia innym klientom.
NAPISZ I UDOSTĘPNIJ
Więcej informacji
5,0
Ocenili 4 użytkownicy
4 x
0 x
0 x
0 x
0 x
100%
Ewa
10.7.2020
Niezweryfikowana recenzja
  • Super, naprawdę nieprzemakalne
  • żadny
Czy była opinia pożyteczna?   Tak (0) / Nie (0)
Twoje pytania
Czy masz jakieś pytania dotyczące produktu? Zapytaj podczas dyskusji.
Newsletter
Nowości i akcje
na Twój e-mail

Szczegóły odnośnie przetwarzania danych osobowych znajda Państwo tutaj.

Gwarancja bezpiecznych zakupów
Jesteśmy certyfikowanym sklepem i przestrzegamy zasady bezpiecznych zakupów.
24 865
punktów
odbioru
oraz wiele korzyści
wygodnego zakupu