Materace nawierzchniowe

Materac nawierzchniowy inaczej zwany topper jest najłatwiejszym sposobem jak wylepszyć właściwości dotychczasowego materaca, dzięki czemu rano będziecie odpoczęci i rześcy. Potrafi zmiękczyć lub wzmocnić materac, wytworzy równą powierzchnię spania lub może służyć jako przejściowe łóżko dla gości. Poza tym pełni funkcję ochronną, ponieważ eliminuje zużycie i zanieczyszczenie waszego materaca.

W naszej ofercie znajdują się 3 typy pianki. Podstawową kolekcję tworzą polyeretanowe pianki (w skrócie PUR). Pianka PUR jest sprężysta, ma dobrą odporność na ucisk oraz wysoką stałość kształtu. Jest w stanie ujednolicić wyleżane miejsca na materacu i spowodować wygodniejsze miejsce do spania. Zimna pianka, niekiedy oznaczana jako HR (z angielskiego High resilience) jest wysokoelastyczna. Poza tym dzięki swojej strukturze jest przewiewna. Doskonale odprowadza od ciała ciepło i wilgoć. Jest odpowiednia dla osób, które się podczas snu więcej pocą.

Ostatnim a jednocześnie najbardziej ulubionym materiałem w materacach kryjących jest pamięciowa pianka (nazywana również leniwa lub visco-elastyczna). Pianka dostosowuje się do kształtu ciała, albowiem unikatowy efekt zwolnionego powrotu nie wytwarza żadnego parcia. Jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, ze stawami lub odleżynami. Ma pozytywny wpływ na krążenie krwi. Jednocześnie stabilizuje ciało w optymalnej pozycji, w której się mniej obraca, co powoduje głęboki i spokojny sen. Pamięciowa pianka absorbuje temperaturę ciała i utrzymują ją przez cały czas kiedy na niej leżymy. Można powiedzieć, że pamięciowa pianka grzeje.

  • Polecane
  • Od najtańszego
  • Od nejdroższego
  • Od najpopularniejszego
8 produktów